Inimese seedetraktis elab miljardeid mikroobe, kokku üle 500 liigi. Seal olevad mikroobid on keha normaalseks funktsioneerimiseks väga olulised. Nad on ainevahetuslikult aktiivsed, aitavad kaasa teatud vitamiinide sünteesile, püsivad vastastikuses seoses teiste mikroorganismidega ja soole epiteeliga, kesknärvisüsteemiga, osalevad immuunsuse tagamisel olles barjääriks toksiinidele ja parasiitidele. Seega mõjutavad olulisel määral kogu organismi arengut ja füsioloogilisi protsesse.


Uuringutes on kinnitust leidnud probiootikumide hea mõju antibakteriaalsest ravist põhjustatud kõhulahisuse profülaktikas ja juba tekkinud kõhulahtisuse kiiremas taandumises, normaalse soole mikrofloora taastumises, nad kergendavad ja lühendavad sooleinfektsiooni kulgu.
Probiootikumid toetavad ka seedimist, tootes spetsiaalseid ensüüme, mida läheb tarvis toidu seedimiseks, lõhustamiseks, samuti aitavad nad parandada vitamiinide ja mineraalide imendumist vereringesse.


Lisaks tugevdavad probiootikumid immuunsust, stimuleerides keha loomulikke kaitsemehhanisme.


Uuringud on näidanud, et probiootikume saavad lasteaialapsed haigestuvad harvemini mitte ainult viiruslikku soolepõletikku ehk „kõhugrippi“, vaid ka hingamisteede infektsioonidesse ning neil esineb vähem keskkõrvapõletikku.
Probiootikume soovitatakse profülaktiliselt kasutada ka nendel, kes sageli põevad kuseteede infektsioone.


Kuna terviklik mikrofloora mängib immuunsuse tagamisel olulist rolli, tasub pingelistel, aga ka sügis-talvistel perioodidel probiootikume profülaktiliselt tarvitada.


UUS! WELLKID® PEPPA PIG™ PRO-TUMMY NÄRIMISVITAMIINID N30 LASTELE VANUSES 3-7.A.
Apelsinimaitseline toidulisand piimhappebakterite ja kaltsiumiga. Nüüd saadaval www.tervisetrump.ee